Świat Według Kiepskich

Świat Według Kiepskich sezon 11

Prasóweczki

W dowolnej wrocławskiej kamienicy, zupełnie nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 21

Z lat, zwaśnione rodziny godzą się na wzajem, by potem przy dobrym trunku pogodzić się i planować kolejny wspaniały plan żeby zarobić, przy tym się nie na robić.

Serial rozmawia o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa grupy jest osobą bezrobotną, a całym jego zajeciem jest oglądanie tv i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, z lat działa w służbie zdrowia, gdzie zdaza się jej wykorzystywać dodatkowe dyżury, by utrzymać piecioosobową rodzinę, w współczesnym dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i słabą matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W grupie ciągle trafia do awantur.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął z ich rodziny.

Po sąsiedzku, na ostatnim jednym piętrze, mieszka Paździoch wraz z kobietą- Haliną. Rodziny bardzo różnią się z siebie. Pazdzioch ma pewne zatrudnię. Siedzi na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która broniła się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje mężczyznę i obraża go w gronie innych sąsiadów. Mimo to, Marian kocha żonę i kobieta się wciąż dorównać jej wymaganiom oraz spełnia każdej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi zajmuje Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, jaki nie ma trochę. Mimo, że może oczekiwać na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża znajomego i żąda mu odsuwać się na jego piętro. Boczek tak już nie odpuszcza i jeszcze bierze się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie uznaje się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie także z naiwności, często zwodzenie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i wyrzucony z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Ważna by powiedzieć, że kamienica przypomina wszelką nową klatkę w niniejszej stronie, jednak dzieją się tu rzeczy, jakie nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w budynku Kiepskich można słyszeć krzyki i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz drugi okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z perspektywą na drugie piwo, ponieważ oczywiście niczym jego autor uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z rozwojem czasu, podczas wyjazdu do USA, prezentuje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która łączy Waldusia pod pantoflem. Zachowanie kobiety nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, iż nie lubi innej lube syna.

Sprawy są miłe i pełne fantazji.

Mamy doczynienia z innymi z drugiej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy chociażby pokazaniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne kłopoty z jakimi wymagają zmagać się polskie rodziny.

Ciągle konflikty z znajomymi, skazane na porażkę interesy, wizytację forma oraz wada pracy, odbijają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić męża do rozpoczęcia się pracy.

Ferdek jednak uważa, iż w współczesnym kraju nie ma pracy dla wszystkich z jego wytworzeniem i wybiera rozkręcić swój biznes.

Na zabieg zajęcia z gwarancją nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka natrafili na pomysł założenia seks telefonu. Kolejnym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na jakim można by było spokojnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Kiedy również tenże porządek nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia sklepu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje zachęcić do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan również się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Kiedy po ciążącym i doskonałym wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Następnego Roku, w budynku Kiepskich planowany jest sylwester.

Goszczą na nim mieszkańcy kamienicy i prezes Kozłowski, jaki stanowię w kontaktu małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, iż istnieje z prezesem wyłącznie dla pieniędzy. Wszystko potrafiło się wydawać normalnym wydarzeniem oraz chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów idzie na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z dążeniem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się samą w okresach.

Jednym z ulubionych kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, występujący na złomowisku. Jego podstawowym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i uważanie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z poczuciem humoru, który robi co róż nowe rymowanki na problem mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już z 1999 roku, kiedy to nakręcono pierwszy etap.

Na starcie serialu, sceny nagrywane ubiegły w kamienicy, jednak z rozwojem czasu wykonano rekonstrukcje wnętrz w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy chodzić na Polsacie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments