Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Sprzedaż internetowa Mirosławiec

Prasóweczki

Aukcję internetowa w sezonie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Nagłówki artykułów aż wołają o wzrostach sprzedaży w częściach e-commerce, ale mało kto porusza sprawę tego, jak ciężko jest dać sprawny przebieg realizacji zamówień w sezonie pandemii. Na przykładzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu i pokażemy, jak marka sobie spośród nimi zdołała.

Sprzedaż internetowa Barlinek

W dobie koronawirusa społeczeństwo zostało zmuszone do przemian w swoim normalnym funkcjonowaniu, co wyklarowało nowe wzięcia na zbytu. Przed zarazą po wyjścia chodziliśmy głównie do apteki, a po produkty spożywcze do najszybszego sklepu. W sezonie pandemii często czynili z tych prac, na praca zakupów poprzez Internet. Martwi o zabezpieczenie indywidualne plus najszybszych, limity głów w określonych miejscach i zamknięcie wielu sklepów, galerii i pawilonów handlowych umocniło trend zakupów online. Wzrost sprzedaży w Internecie odczuła większość branż. Po grupy istniał to skutek pewnego przymusu zakupu online, gdyż stacjonarne biznesy są zamknięte i większej dawki czasu wolnego kupujących. Tymczasowe zawieszenie lub częściowe ograniczenie pracy zawodowych sprawiło, że społeczeństwo zajmowałoby mnóstwo czasu, by zadbać o siebie (zakup ubrań, kosmetyków, szkoleń online) lub wykonać remont domu, czy prace porządkowe na podwórku.
Większa sprzedaż – większe wyzwanie logistyczne. Sprzedaż internetowa Barlinek

torebki
Reklama

Nagłówki artykułów aż wołają o wzrostach sprzedaży w częściach e-commerce, ale mało kto porusza sprawę tego, jak ciężko jest dać sprawny przebieg realizacji zamówień w sezonie pandemii. Na przykładzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu i pokażemy, jak marka sobie spośród nimi zdołała. Sprzedaż internetowa Barlinek

zobacz również Społem wiadomości

W współczesnym etapie każdy sklep zabiega o to, aby utrzymać się na zbytu i zachować stanowiska pracy. W spółce Mirjan24 to zachowania pracy dla ponad 400 pracowników. Firma w swoich dziełach zatrzymuje się na realizacji mebli tapicerowanych, prowadzeniu 6 sklepów internetowych (Polska, Niemcy, Węgry, Rumunia, Czechy i Słowacja) oraz pośredniczy w dostawach mebli dla kontrahentów z pełnej Europy.

W spraw pandemicznej największym wyzwaniem dla firmy Mirjan24 było zachowanie ciągłości dostaw artykułów do klientów oraz terminowa realizacja zleceń dla mężczyzn indywidualnych, przy szczególnym zachowaniu zaufania oraz ostrożności. Duży niepokój wprowadziło nagłe zamknięcie granic. Utrudnieniami były korki na przeszkody Polsko-Niemieckiej i dane z producentów mebli, że potrafią wystąpić opóźnienia w realizacji. Sprzedaż internetowa Barlinek

W ostatniej pięknej sytuacji dochodzi jeszcze reorganizacja stanowisk rzeczy oraz czasu pracy, by zwiększyć bezpieczeństwo każdych pracowników.

Jak poradzić sobie z formą „nadzwyczajną” ?

Choć sytuacja epidemiologiczna, w takim wymiarze, była miejsce pierwszy raz a dla wszystkiego stara obecne kolejna sytuacja, to marka Mirjan24 czerpała inspirację z wcześniejszych, różnych doświadczeń — na zbytu obecna jest z 27 lat. Ze sprzedaży stacjonarnej wycofała się 8 lat temu i z tamtej chwili, rozwija się e-commerce, które jeszcze się zmienia. Zawsze w ciągu dużych ograniczeń, kluczową kwestią wykazała się własna flota pojazd dostawczych, która uniezależniła firmę z bardzo przeciążonego systemu kurierskiego. A utknięcie kilku samochodów w korkach nie sparaliżowało całej logistyki, skoro ich flota ma ponad 100 samochodów typu TIR.

Dużym urządzeniem są i stany magazynowe topowych produktów. Magazyny są dane w mało krajach. Dzięki nim, sklepy internetowe obsługujące zagranicznych klientów, nie istniały w 100% uzależnione od dostaw z Nasz.

Wyzwaniem była natomiast reorganizacja stanowisk akcji oraz wprowadzenia systemu zmianowego w sukcesie pracowników produkcji i magazynów. Podział gości na kategorii i włożenie pracy zmianowej umożliwiło zachowanie bezpiecznego odstępu między pracownikami. Jednak w sukcesie dużej wartości stanowisk biurowych został wprowadzony system pracy zdalnej. Sprzedaż internetowa Barlinek

Zobacz również Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments