{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki

Historia kredytowa to bardzo ważna sprawa, która w awaryjnych sytuacjach może nam ogromnie uprościć życie. Jak zbudować dobrą historię kredytową? O jakich kwestiach należy pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega historia kredytowa. Pod tym hasłem kryje się nasza historia wiążąca się z zaciąganiem pożyczek oraz zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie pisze naszą historię kredytową w BIK, a po pewnym czasie staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych pożyczek. Jeśli mamy zamiar złożyć w najbliższym czasie wniosek o kredyt, musimy zadbać o to, aby nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak zadbać o taką historię?

Pozytywna historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka uregulowanych już pożyczek oraz parę informacji odnośnie zakupów ratalnych uregulowanych w wyznaczonym terminie. W przypadku osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na pozyskanie kredytu bankowego znacznie się zwiększa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich przypadku głównym problemem staje się brak informacji, na podstawie których bank mógłby dokonać oceny wiarygodności przyszłego kredytobiorcy. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już dawniej pożyczki, jednak z różnych powodów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla banków niezbyt wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na pozyskanie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments