Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak tak je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki

Akwarium dla bojownika – jak właściwie je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na swoje dobre ubarwienie, dość często wyszukiwane są do uprawie w własnych zbiornikach. Tak jak nowe zwierzęta, które wybieramy na bliskich pupili, tak i rybki potrzebują specyficznych powodów do życia dobrej form i zdrowia.

Niezmiernie znaczącym jest, by dać im jako najnormalniejsze powody do wzrostu – dzięki temuż będziemy potrafili bawić się widokiem pięknych rybek. Co niezbędne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom odpowiednie powody do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to miejsca bardzo niekorzystne – muszą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i wchodzą w sen bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego człowieka przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia dodaje się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba typów stanowi wspanialsza, akwarium powinno zawierać co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, dlatego w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w możliwościach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było pewne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki też są stworzeniami, przylegającymi do szkoły ryb labiryntowych, natomiast więc oznacza, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z atmosfery. Możemy zauważyć, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie istnieć dobro zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Stanowi wtedy zarówno kolejną zaletę – chroni ryby przed za wielkim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w zwykłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto ustawić na kilka roślin, które będą grały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub nowe elementy podłoża, jak skały w niższym kolorze. Da nam więc idealne powody do analiz tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie winno stanowić za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przypadek z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrwalenia jej pozytywnej jakości.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments